Duymayan Kalmasın

DEKAFOK Kıyı Koruma Derneği > Duymayan Kalmasın

Eğitimin doğal hayatı korumada en önemli faktör olduğuna kanaat getirmemiz ile Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığımız protokoller kapsamında başlatılan DUYMAYAN KALMASIN projesi sayesinde; geleceğimizi teminat altına alabilmek için sürdürülebilirliği amaçlayarak sahada, engelsiz alan, çocuk dostu alan, çocuk atölyeleri ve eğitim alanları oluşturduk.

Okul öncesi dahil her yaş grubundan on binlerce öğrenciye çevre tanıtım programı düzenledik; Jandarma, Sahil güvenlik, Polis, Tarım Orman, Orman İşletme, İtfaiye, Doğa Koruma ve Millî Parklar gibi devlet kurumlarımızdan gelen uzmanlarla birlikte çalışarak öğrencileri yerinde bilgilendirdik, çevre koruyucusu sertifikalarını ve çevre gönüllüsü rozetlerini vermekteyiz.

Eğitimlerimizde; çevre koruma, 112 acil çağrı, emniyet kemeri gibi önem arz eden konuların yanı sıra masal anlatıp kitap okuduk, boyama yapıp, ağaç diktik ve çevreyi temizledik. Doğada her canlının yaşama hakkının olduğunu oynayarak öğrenme eğitim anlayışı ile küçük yaşlardan itibaren yeni nesillere aktarmayı amaçlamaktayız ve doğayı sevdirmekteyiz.

TÜBİTAK bilim projelerine, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen e-Twinning başta olmak üzere Erasmus gibi uluslararası ve ulusal projelere, Antalya Valiliği ve Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen AHENK projesi ve okul projelerine destek vererek yerli yabancı öğrencilere doğal miraslarımıza sahip çıkma imkânı sağlamaktayız.

Çöp, geri ve ileri dönüşüm, kompost, küresel ısınma, yenilenebilir enerji, farkındalık, eğitim, araştırma, biyobahçeler gibi çalışmalarla; geleceği olumlu şekillendirmek adına gelecek nesillere çevre bilincini aşılamayı hedeflemekteyiz.

Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla DEKAFOK Kıyı Koruma Derneği’ne aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.